top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

  • Kas seansid on konfidentsiaalsed?
    Jah, kõik psühholoogilised teenused on konfidentsiaalsed. Kogu teave, mida minuga jagate, jääb meie vahele. Nõustamise ajal tehtud märkmed on turvaliselt hoitud. Siiski erandina jagan isikuandmeid ja juhtumi sisu teistega, kui inimene kujutab ohtu endale või kellegi teise elule, misõttu olen kohustatud konfidentsiaalsust laiendama.
  • Kas te kirjutate välja ravimeid?
    Ei, sest ma ei ole psühhiaater ega oma pädevust ravimite väljakirjutamiseks. Ravimite vajaduse korral suunan ma kliendi psühhiaatri või perearsti vastuvõtule.
  • Kas teie poole saab pöörduda saatekirjaga?
    Ei, kuna ma pole kliiniline psühholoog, ei võta ma vastu saatekirjaga kliente.
  • Kui kaua kestavad (teraapia)seansid?
    Üldiselt kestavad seansid 60 minutit, vastavalt psühholoogilisele teenusele võivad need kesta ka 90-120 minutit.
  • Kui tihti toimuvad seansid?
    Kohtumiste sagedus sõltub kliendi vajadustest, ootustest, nõustamise eesmärkidest. Siin on mõned näited kohtumiste sagedusest. 1. Nädalased seansid On võimalik käia seansil korra nädalas. Nädalased seansid võimaldavad järjepidevat edasiminekut, probleemide uurimist ja tugeva terapeutilise suhte loomist. 2. Iga kahe nädala tagant toimuvad seansid Võimalik on ka käia iga kahe nädala tagant nõustamisel/teraapial. Selline kohtumiste sagedus võimaldab kliendil rohkem aega järelemõtlemiseks ja kohtumistelt kaasa võetud meetodite rakendamiseks. 3. Harvemini toimuvad seansid Vastavalt vajadusele võib kohtuda ka harvemini, näiteks 1x kuus. Juhul kui psühholoog näeb tarvidust, et kohtumiste arv võiks jääda harvemaks, annab ta kliendile sellest teada. 4. Kriisiolukorrad Kriisiolukordade korral on võimalik kohtuda isegi 2x nädalas.
  • Kas seansi lõpus annate kodutöid?
    Jah. Nõustamise ja teraapia üheks osaks on kodutööde andmine. Need ülesanded/harjutused on mõeldud seanssidel tehtud töö jõustamiseks ning klientidele õpitu igapäevaelus rakendamiseks. Siin on mõned kodutöö ülesannete näited. Eesmärgi seadmine Aja(tegevus)kava koostamine Päeviku pidamine Strateegilistele küsimustele vastamine Käitumuslikud harjutused Teadveloleku harjutused Lugemissoovitused
  • Kes on psühholoog-nõustaja?
    Psühholoog-nõustaja: on vähemalt psühholoogia magistrikraadiga spetsialist, kellel on psühholoog-nõustaja kutse. keskendub nii emotsionaalsetele, isiksuslikele, arengulistele, sotsiaalsetele, tervisega seotud kui ametialastele ja hariduslikele teemadele. tegeleb klientidega erinevatest sihtrühmadest, nii indiviidide, perede kui gruppidega. Psühholoog-nõustaja töö on vaimse tervise probleemide tekke ja süvenemise ennetamine ning psühholoogilise heaolu ja eneseteostuse toetamine ning nad töötavad erinevates nõustamiskeskustes, perearstikeskustes ja erapraksistes.
  • Kes on pereterapeut ja millal pöörduda pereteraapiasse?
    Pereterapeut on vastava väljaõppega spetsialist, kes tegeleb peresuhete ja -dünaamika uurimise ning parandamisega. Pereteraapia on süsteemne ja tõhus teraapiavorm, kus keskendutakse perekonna kui terviku toimimisele. Pereteraapiasse tasub pöörduda juhul, kui: mõne pereliikmega suhtlemine on väga keeruline ja oled kinni kiilunud. soovid taasluua suhteid oma pereliikmega, aga ei tea kuidas. ei saa lahti korduvatest mustritest, mis ei toeta peresuhteid. oled täiskasvanud inimene, kuid ikka veel emotsionaalselt üleseotud oma päritoluperega. NB! Märgin ära, et olen hetkel õppiv pereterapeut Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskuses. Küsimuste korral võta julgelt ühendust.
  • Kuidas saab vastuvõtuaega tühistada?
    Vastuvõtuaega saab tühistada kinnitusmeiliga või kirjutades e-postile sharipharza@gmail.com
bottom of page